
Tokon alokasluokka -kurssi
265,00 €
Tervetuloa kurssille
Haluatko keskittyä yhteen tokoluokkaan kerrallaan, luoda hyvät perusteet ja vahvistaa tokon pohjataitoja ja saada lisätreeniä ennen kuin osallistut tokon alokasluokan kokeeseen? Tervetuloa tokon alokasluokka -kurssille!
Tämä kattava kurssi keskittyy nimensä mukaisesti tokon alokasluokan liikkeisiin ja se sopii erinomaisesti koirakoille, jotka suunnittelevat alokasluokkaan osallistumista tai etsivät seuraavaa kurssia tokon alkeis- ja jatkokurssien jatkoksi.
Koulutuksen kuvaus
Kurssilla harjoitellaan tokon alokasluokkaan kuuluvia tehtäviä sekä tarvittavia laji- ja tukitaitoja. Teemme myös kokonaisuustreeniä ja liikkuroituja harjoituksia.
Koulutuksen sisältö
Harjoituskertoja on 10, kesto n. 60 minuuttia.
Ryhmäkoko enintään 6 koirakkoa.
HUOM! Muistutamme, että perheenjäsenet ovat aina tervetulleita seuraamaan koulutuksia, ihan ilmaiseksi!
Asiakasetu
Jos olet Koirakoutsin vanha asiakas, saat yhden ylimääräisen koulutuskerran. MUISTA varata paikkasi ylimääräiselle koulutuskerralle/korvauskerralle täältä.
Koulutuskerran korvaaminen
Kaksi koulutuskertaa on mahdollista korvata kurssin aikana osallistumalla korvauskerralle, kun poissaolosta on ilmoitettu etukäteen (vähintään 24 tuntia ennen kyseistä poissaolokertaa). Poissaolosta tulee ilmoittaa asiakaspalveluumme sähköpostilla: koirakoutsi@netti.fi, jotta voi varata korvauskerran. Kerro samalla mille korvauskerralle osallistutte. Sairastapauksista johtuvista pidemmistä poissaoloista ja äkillisistä sairaspoissaoloista sovitaan tilanteen mukaan.
MUISTA varata paikkasi korvauskerralle täältä.
Jatkokurssit
Vaihtoehdot
su 20.4.-15.6. | klo 15-16, paitsi 15.6. klo 14-16 | Ruusa | 265 € |