
VERKKOLUENTO: Palautuminen osana ihmisen ja koiran hyvinvointia
Palautuminen on tärkeää, mutta mitä se oikeastaan tarkoittaa? Mitkä asiat haittaavat ihmisten ja koirien palautumista? Milloin kannattaa keskittyä palautumiseen? Lihasvoima, motoriset taidot ja aerobinen kestävyys ovat kehitettäviä asioita, mutta voiko palautumista kehittää?
Verkkoluento sivuaa otsikkonsa ohella koirakon kokonaisvaltaista hyvinvointia. Luento pohjautuu vankkaan tieteelliseen tietoon.
Verkkoluento pidetään Koirakoutsin suljetussa Facebook-ryhmässä, jonne luento tallentuu myöhempää tarkastelua varten. Puhujana toimii fysioterapeutti, eläinfysioterapeutti, hevoshieroja Piia Amper, joka työskentelee mm. kipuasiakkaiden, neurologisten asiakkaiden, koira-avusteisen fysioterapian ja eläinfysioterapian parissa.
Koirakoutsin valkkuryhmäläisille luento on 5 euroa, muille 10 euroa.